Zoltán Žambor |

Kadetky U17 bronzové na majstrovstvách Slovenska

Kadetkám sa podarilo vybojovať krásne 3. miesto!

Na finálovom turnaji ôsmych najlepších družstiev Slovenska sa podaril našim kadetkám husársky kúsok. Na záverečný turnaj postúpili zo 6. miesta a keďže sa turnaj hral vyraďovacím spôsobom, tak sme sa v prvom kole stretli s 3. miestom a to bola BK Sereď.
Začiatok sa nevydaril a po dvoch minutách sme prehrávali 0:6. Postupne sme sa dostávali do zápasu a v 4. minúte druhej štvrtiny sme vyrovnali na 20:20. Potom sa stav 12 krát zmenil pre jedno či druhé družstvo, až prišla 7. minúta 4. štvrtiny, kedy sa zmenil stav v náš prospech a ten sme tesne udržali až do konca a vyhrali 60:57.

V druhom kole sme narazili. Narazili sme na Ružomberok, ktorý nás vyprevadil do boja o bronz výsledkom 85:46. Pozitívom bolo, že v tomto ťažkom zápase skórovali všetky dievčatá.

V zápase o bronz sme prehrávali len po prvom koši CBK Košice. Potom sme to zobrali pevne do svojich rúk a už po 1. štvrtine bol stav 29:14 v náš prospech. Do polčasovej prestávky sme náskok ešte zvýšili na 20 bodov na stav 49:29. Tretia štvrtina na rozdiele nič nezmenila a v štvrtej sme ešte trochu pridali a bronz bol náš.