Ivan Malovec |

Majsterky Slovenska U12

Skvelý výsledok a výborná práca počas celej sezóny dievčat v kategórii U12, ktoré boli počas celej sezóny dominantné a neokúsili prehru.

Dokonca ani na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska v Starej Turej a celú sezónu zakončili so zápasovým skóre 33:0.

Na majstrovstvá SR sme išli v podstate neznalí síl ostatných súperov, najmä zo stredu a východu Slovenska. To, že sme na západe výrazne všetko vyhrali, nám ešte nič negarantovalo.

Našťastie všetky dievčatá sa zmobilizovali a správne bojovne nastavili a už v prvom zápase proti domácemu tímu jasne vyhrali 62:26.

Druhý zápas proti Young Angels Košice sme aj my tréneri považovali za jeden najťažší na turnaji. Vstup do zápasu sme mali doslova famózny (Klára to zariadila) a dovolím si tvrdiť, že už po prvej štvrtine(32:5) som nepochyboval o našej výhre. Záverečné skóre zápasu 77:35.

Sobota 9:00, prvý zápas sme odohrali s BAM Poprad biela, zápas to bol tiež zo začiatku náročný.

Behavý súper hrýzol prvé 2.štvrtiny a my sme sa nevedeli najmä spod koša trafiť, ale prestávka nám padla vhod. Vysvetlili sme hráčkam čo a ako a 2. polčas už sme z rúk nepustili.

Klokani - Poprad 70:28.

V sobotu poobede štvrtý zápas a rival č.1 počas celej sezóny BK Lokomotíva Sereď.

Tímy sa navzájom dobre poznajú, ale u nás v tíme BK Klokani máme viac individuálnej kvality, čo v podstate rozhodlo a Sereď sme opäť po 5x zdolali. Tentoraz 68:48.

V nedeľu ráno o 9:00 nás čakala Slávia Banská Bystrica a je mi ľúto, že práve BB sa v sobotu zranili 2 kľúčové hráčky.

Mohol to by vyrovnanejší a náročnejší zápas, ale takto si zahrali od nás všetky dievčatá a zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 52:24.

Nastalo nekonečné čakanie, ale oplatilo sa.

2.6.2024 cca o 14:45 sa MSR U12 ukončilo záverečným vyhlasovaním víťazov.

K 1.miestu a titulu majsteriek Slovenska U12 za sezónu 2023/24 si prebrali ocenenia aj: