Zoltán Žambor |

Vlaňajšie víťazky U14 obhájili zlato a vyhrali U15.

Popradská Aréna skandovala "Klokani, Klokani, Ivanka pri Dunaji".

Ale poďme od začiatku. Na záverečný turnaj sa prebojovali Klokanky z tretieho miesta v celoslovenskej nadstavbovej časti. Z posledného miesta to bola Orava BasCats (MBK Ružomerok), ktorá celú základnú časť odohrala z "B" tímom a do záverečnej osmičky sa dostala cez baráž, keď na dva barážové zápasy doplnila dievčatá, čo celú sezónu túto súťaž nehrali. Čierneho Petra tak dostala na úvod prvá Nitra, ktorá zápas s Orava BasCats prehrala a spadla do bojov o 5.-8. miesto. Trochu nefér.
Nám sa do cesty v piatok v prvom kole postavili dievčatá zo Slovan Bratislava, no vzdorovali len prvú štvrtinu. Potom sme to už mali v pevne v rukách a vyhrali sme 65:39. Tak sme sa ocitli v hre o 1.-4. miesto.
V sobotnom druhom kole sme natrafili na prekvapujúce víťazky z Trnavy, ktoré ako siedme zo základnej časti porazili v predĺžení druhé Young Angels Košice. V Trnavskom tíme celú sezónu excelovala hráčka Katarína Kaššaiová, ktorá nasúkala Košiciam 30 bodov, a tak naše 3 hráčky dostali za úlohu striedať sa na nej, "postrážiť ju" a nepúšťať ju k lopte. To sa aj podarilo, a tak dala len 18 bodov. V našom tíme však skórovalo 10 hráčok a zápas už na polčase bol rozhodnutý, keď sme viedli o 28 bodov. To už sme začali myslieť na finále a šetriť kľúčové hráčky.
A potom prišlo veľké nedeľné finále o 16:00 hod. Nič sme nezanedbali a už od 10:30 sa hráčok ujala asistentka Mirka Šuchterová a  mentálna koučka Bibiana Krištofíková. Dievčatám hodina a pól zábavy ubehla ako nič. Obed, odpočinok a ide sa do haly. Prezliecť, otejpovať členky, mentálna rozcvička, taktická porada - "zahráme našu zónu, uvidíme ako sa s tým vyrovnajú, zmeniť na osobku môžeme kedykoľvek". Nevyrovnali sa. Na zápas prišli nepripravení, a tak po 1. štvrtine bol stav 22:6. Náskok sme zväčšili aj na polčase o ďalších 5 bodov a v tretej štvrtine o 8 bodov. Po troch štvrtinách sme viedli o neuveriteľných 29 bodov a už nik nepochyboval o víťazkách U15. Radosť bola veľká. Ocenenie hráčok. Trochu sklamanie, nepísané pravidlo, že z víťazného tímu sú dve hráčky v All Stars "A" sa porušilo v prospech domáceho družstva Poprad. MVP turnaja a  All Stars "A"  je naša hráčka Lívia Piscová a v All Stars "B" naša Kiara Valocsayová.
Hymna, medaily, We are the champions, fotenie, strihanie sieťky, tradičný McDonald's a ťažká, ale krásna sezóna je za nami.
Ďakujem všetkým rodičom, starým rodičom a podporovateľom. Vďaka patrí aj pánovi Karolovi Kardošovi za výborné ubytovanie.